Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Μη σταματάς να τους γλεντάς...

Ο ΑΟΠ για ακόμη μια φορά έκανε πλάκα στο Μαρπησσαικό. Οι παικταράδες του ΑΟΠ απο άλλο πλανήτη γλέντησαν για πολλοστή φορά τους Μαρπησσαίους και με πρωταγωνιστές τους Κορτιάνο (2 γκολ) και Αρκουλή (1 γκολ) πέρασαν εύκολα και χωρίς πολλά πολλά απο το γήπεδο των Μαρμάρων με 0-3. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο Κορτιάνος με πλάσε μέσα απο την περιοχή. Ο Μαρπησσαικός προσπάθησε να αντιδράσει αλλά παρά τα προβλήματα τραυματισμών για τουσ φιλοξενούμενους (Αλιπράντης, Λάπη) οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς να αλλάξει κάτι. Στην επανάληψη ο ΑΟΠ μπήκε δυνατά και στο 62 ο Αρκουλής εκμεταλλευόμενος την ασυνενοησία αμυντικού και τερματοφύλακα έκανε το 0-2. Σα να μην έφτανε αυτό το κερασάκι στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Κορτιάνος που σε κακό διώξιμο του τερματοφύλακα έστειλε τη μπάλα στην κενή εστία σφραγίζοντας έναν ακόμη θρίαμβο για τον ΑΟΠ. Σειρά έχει πλέον ο Νηρέας με τον ΑΟΠ πλέον να βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα...

*Εμείς μιλάμε στο γήπεδο και μόνο εκεί...
*Μόνο τα τρία τελευταία χρόνια ο ΑΟΠ έχει σκοράρει 27 φορές απέναντι στο Μαρπησσαικό...